ÖSYS Başvuruları Başladı

      ​030820161833534141944

ÖSYS Başvuruları Başladı !

 

 Her yıl binlerce aday üniversiteye girebilmek için birbirleriyle yarışıyorlar. YGS ve LYS 'ye girerek ter döken adaylar aldıkları puanlara göre tercih yapıp yerleştiriliyorlar. Ancak kimileri de var ki barajı dahi geçemeden hiçbir üniversiteye kayıt yaptıramıyor. Bu zorlu süreçte emeklerinizin sonucunu almanızı temenni ederiz.

YGS ve LYS sınav başvuruları 4 Ocak 2017 'de başlayıp 18 Ocak 2017 tarihinde sona erecek. Para yatırmak için ise son gün 19 Ocak 2017

ÖSYM bu sınavda bir takım değişiklikler olacağı hakkında bir açıklama yaptı:

2017-ÖSYS DEĞİŞİKLİKLER

– Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından ön lisans programlarına sınavsız geçişle yerleştirme işlemi kaldırıldığından mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar, ön lisans programlarına ek puanları ile yerleştirileceklerdir.

– Adaylar, saat 10.00’da başlayan sınavlarda saat 09.45’ten sonra; saat 14.30’da başlayan sınavlarda saat 14.15’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

– LYS'lerde kısa cevaplı sorular yer alacaktır.

– LYS-1’de (Matematik Sınavı) Matematik Testi yer alacaktır.

– Açıköğretim önlisans/lisans programlarına da puan türü konulmuş olup puan türü programın örgün programdaki puan türü ile aynıdır.

– Öğretmenlik programlarında baraj puan 240 bin olarak belirlenmiştir.

– Öğretmenlik programlarının tamamı ve İlahiyat programı LYS ile öğrenci alacaktır.

 

 

ÖSYS Aday Kılavuzunu Okumak İçin Tıklayın

Yazar: Endoplazmik Retikulum

Seyahat etmeyi seven, müzik sever bir audiophile.Biraz ses biraz ışık ve ucundan da görüntü, sistemdeki çarkta görevi işte tam da bu doğrultu.
Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir