Tırnak Mantarında Kesin Çözüm Nedir?

tirnak-mantari-nasil-gecer

Tırnak Mantarında Etkin Tedavi Yöntemleri Nedir ?

 Merhabalar, sizlere gerek vücut sağlığımız  ve gerekse görsel açıdan bizleri rahatsız eden tırnak mantarının kesin çözümünden bahsetmek istiyorum.Tedavi aşamasında kesinlikle sabırlı olmak gerekiyor çünkü iyileşmesi uzun bir zaman alıyor.Vücut temizliğine ne kadar dikkat edilirse edilsin, eğer tırnaklarda mantar oluşmuş ise iyileşmesi zaman alabiliyor. Tırnaklara sürülen oje ve parlatıcılar mantarın ilerlemesinde büyük rol oynuyor.

Biraz kendi durumumdan bahsedecek olursam :

Bir süre sandalet ayakkabı ve terliklerle rahat dolaşamadım.smileytoplum içinde rahat hareket etmemi engelledi diyebilirim.Eczanelerden şifa bulma niyetiyle defalarca almış olduğum tırnak cila ve spreylerden kesinlikle çözüm bulamadım.Maddi olarak küçümsenmeyecek tutarlar harcayarak şifa bulamamak beni ayrıca üzdü.Ağız yoluyla alınabilecelek tabletler ve haplar uzun süre kullanılması gerektiğinden, böbrekleri yorduğu için bazı problemlere de yol açabiliyor. Bu hapları da denedikten sonra böbreklerimde oluşan bazı problemler sebebiyle tedavimi yarıda kesmek zorunda kaldım.

Deneme ve yanılma yollarından sonra çözümümü,uzun süren  araştırmalarım üzerine MyKored isminde bir ilaçta buldum.Bu ilaç Alman üretimi olup ne yazıkki Türkiye'deki eczanelerde yok ben internetten şurdan aldım, sadece burada vardı. Açılan sayfada sağdaki kısımdan resimdeki gibi, Numarayı Göster'e tıklayıp çıkan numarayı arayabilirsiniz.

 

.Ayrıca hergün yapmamız gereken bazı rutin bakımlarımızı da aksatmadan, ayaklarımızın  temizliğini sağladıktan sonra,kullanılan tırnak damlası tedavinin önemli kısmını oluşturuyor.Çorap ve ayakkabı içine püskürtülen sprey (Oceral sprey,eczanelerde var) ise en önemli süreçlerden biri.Bu şekilde ayak ve ayakkabıda koku oluşmuyor, mantarların üremesi engelleniyor. 

Tırnak mantar sorunu olan arkadaşlara  umarım faydalı olabilmişimdir. Tekrar etmek gerekirse eczanelerde satılan cilalar eğer mantarınız başlangıç aşamasında ise faydalı olabilir ancak ilerlemiş bir tırnak mantarınız varsa mutlaka uzman bir hekimden yardım almalısınız. Bununla ilgili olarak devlet hastanelerinde Cildiye bölümüne başvurabilirsiniz.  

Hangi tedavi türüne başlamış olursanız olun (cila tedavisi dahil) tüm tedavilerinizde mutlaka her ay kalınlaşan tırnağınızı inceltmeniz ve sürekli bakıma özen göstermeniz gerekmektedir. Bulaşıcı olan bu hastalık iyileştikten sonra da eğer gerekli özen gösterilmezse tekrarlayabilir. Görsel açıdan ve koku yapması açısından rahatsızlık duyabilirsiniz sizi anlayabiliyorum ancak tedavisi imkansız değil. İnternette bazı sitelerde yapılan yorumlarda "X ilacı kullandım geçti Y ilacı aldım süper Z bitkisel ilacı bir harika" şeklindeki yorumların birçoğu sahte ve reklam amaçlıdır. Ben yazımda sadece kullandığım yöntemleri sizlere aktarmış oldum.

Geçmiş olsun, sağlıklı günler dilerim. 

 

Yasal Uyarı : Bu yazı herhangi bir tıbbi yardım niteliğinde olmayıp sadece yazı sahibinin yaşadığı problem ve nasıl çözüme kavuşturduğunu aktarmaktadır. Herhangi bir tedavi ve ilaç tavsiyesi yapılmamaktadır !

 

 

Yazar: lambada

Etiketler:, , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir